Qarabağ müharibəsində şəhid olmuş zərdablı qəhrəmanların SİYAHIsı

0
1 Soltanov    Tehran    Soltan   oğlu Gödəkqobu  kəndi
2 Xancanov    Namiq    Xanalı   oğlu Alcanlı  kəndi
3 Azayev    Fəaliyyət   Təvəkkül   oğlu Ağsu  rayonu
4 Mamayev    Əhməd    Nəsrəddin  oğlu Zərdab  rayonu      
5 Əliyev    Əsgər    Rəsul  oğlu Körpükənd kəndi
6 Soltanov     Müqtədir     Soltan   oğlu İsaqbağı  kəndi
7 Eyvazov      Rafiq    İsrayıl   oğlu Zərdab  rayonu
8 Əmrəliyev      Elxan    Tərlan  oğlu Xanməmmədli  kəndi
9 Heydərov    Sərvan    Mütəllim  oğlu Ağabağı  kəndi
10 Qasımov     Elşən   Tacəddin   oğlu Aşağı  Seyidlər  kəndi
11 Nuhov    Əziz   Əsgər  oğlu Lələağacı  kəndi
12 Abbasov    Abuzər   Tənzil   oğlu Yuxarı Seyidlər kəndi
13 Məmmədov    Bəhlul    İsam   oğlu Burunlu  kəndi
14 Məmişov     Münasib     Tacəddin   oğlu Bıçaqçı  kəndi
15 Eminov     Zaur    Surət    oğlu Çallı  kəndi
16 Rəsulov     Rafiq    Nüsrəddin   oğlu Çallı  kəndi
17 Dəmirov   Famil     Ağacan    oğlu Şahsünlü  kəndi
18 Səfərov   İsmayıl    Sarı   oğlu Məlikmudlu  kəndi
19 Babaşov    Mehman      Mirsəməd   oğlu  
20 Şıxəliyev      Pərviz      Nəsir    oğlu Məlikmudlu  kəndi
21 Əsədov   Sərdar    Ataxan    oğlu Alcanlı  kəndi
22 İsmayılov    Mahir    Şahabbas    oğlu Alcanlı  kəndi
23 Musayev    Habil      Həmdulla     oğlu Alcanlı  kəndi
24 Ağalarov     Ağa     Ağahüseyn     oğlu Məmmədqasımlı kəndi
25 İsayev     Sahib    Ağahüseyn    oğlu Dəkkəoba  kəndi
26 Abbasov    Zülfü    Mirqəni    oğlu Məlikli  kəndi
27 Allahverdiyev Bəşir Allahverdi oğlu Yarməmmədbağı k.
28 Zərbəliyev Zabit Kamil oğlu Məlikmudlu  kəndi
29 Kərimov Elşən Kərim oğlu Yediyarlı  kəndi
30 Xəlilov Məhəmməd Qəhrəman oğlu Şəftəxal  kəndi
31 Qasımov Çingiz Mehdi oğlu Gəndəbil  kəndi
32 Yusifov Fərhad Ərəstun oğlu Yuxarı Seyidlər  kəndi
33 Zalov Məhəmməd Rəsul oğlu Məlikli kəndi
34 Alxasov Vasif Tapdıq oğlu Aşağı Seyidlər k.
35 Bəşirov Ziya Xan oğlu Pərvanlı  kənd
36 Bayramov Şaiq Tofiq oğlu Əlvənd  kənd
37 Məmmədov Bədəl Ağacan  oğlu Şəftəxal kənd
38 İsmayılov Babək Mehdi oğlu Qoruqbağı  kənd
39 Rəhimov Elçin Yaşa oğlu Burunlu kənd
40 Məmmədov Mətləb Səfəralı oğlu Allahqulubağı
41 Vahidov Aqşin Sərdar oğlu Çallı kəndi
42 Sadıqov Əfrail Siracəddin oğlu Alıbəyli
43 Qasımov Zaur Abahan oğlu Yarməmmədbağı
44 Hacıyev Elçin Ramazan oğlu Gəndəbil kəndi
43 Əliyev Umud Almməd oğlu Körpükənd
44 Ağayev Müsəllim Musa oğlu Alıcanlı kəndi
45 Şıxıyev Elşad Əlişad oğlu Dəkkəoba kəndi
46 Vahidov Səyavuş Davud oğlu Callı kəndi kəndi
47 İsrafilov Məhəmməd Şahvəci oğlu Təzəkənd kəndi
48 Mehralıyev İdris Səftər oğlu Dəliquşçu kəndi
49 İsmayılov Davud İsmayıl oğlu Otmanoba kəndi
50 Xəlilov İbrəmxəlil Qasım oğlu Alıcanlı kəndi
51 Hüseyinov Hüseyin Məmməd oğlu Gəlmə kəndi
52 İsmayılov Nazir Əlsəf oğlu Alcanlı kəndi
53 Abdullayev Vüqar İsa oğlu Qaravəlli kəndi
54 Xəlilov Məlik İsa oğlu Zərdab rayonu
55 Abdullayev Vüqar Əli oğlu   Gəndəbil kəndi
56 Salikov Kamal Hacıkərim oğlu Bıçaqçı kəndi
57 Məmmədov VahAb Kamil oğlu Körpükənd kəndi
58 Əhmədov Vidadi Qüdrət oğlu Nəzəralı kəndi
59 Əhmədov Nəsimi Əhməd oğlu Yuxarı Seyidlər kəndi
60 Seyidov Qabil Ziyad oğlu Şahsünlü kəndi
61 Şirinov Sehran  Şahmurad oğlu Dəli Quşçu kəndi
62 Rəhimov Vahid Rasim oğlu Zərdab rayon 
63 Cəbişov Daşqın Qulu oğlu Yarməmmədbağı k.
64 Abdulxaliqov Cabir Abdulhəmid oğlu Zərdab rayonu
65 İsmayılov Dəyanət İsmayıl oğlu Gəndəbil  kəndi
66 Əliyev  Nurəmir  Nurəddin  oğlu Hüseynxanlı  kəndi
67 Cəfərov  Vahid  Cəfər  oğlu Zərdab  rayonu
68 İbişov  Naməddin  Tacəddin  oğlu Yuxarı  Seyidlər  kəndi
69 Eyvazov   Söhrab  Nadir  oğlu Dəkkəoba  kəndi
70 Məmmədov  Gəray  Mirəhməd  oğlu Yuxarı  Seyidlər  kəndi
71 İmanov  Yavər  Həsən  oğlu Qoruqbağı  kəndi
72 Məmmədov  Kamran  Nurəddin  oğlu Böyük  Dəkkə kəndi
73 Məmmədov  Namiq  Aslan  oğlu Böyük  Dəkkə kəndi
74 Mahmudov  Sarib  Mahmud  oğlu Yuxarı  Seyidlər kəndi
75 Şamilov  Ceyhun  Əlixan  oğlu Bıçaqçı  kəndi
76 Qarayev  Mənsur  Şirvan  oğlu Sarıqaya  kəndi
77 Cəlilov  Coşqun  Əsgər  oğlu Sileyli  kəndi
78 Həsənov  İlqar  Hacıkərim  oğlu Bıçaqçı  kəndi
79 Azayev  Cabir  Rza  oğlu Şahsünlü  kəndi
80 Həsənov  Etibar  Xalid  oğlu Zərdab  rayonu
81 Cavadov  Aydın  Vəli  oğlu Körpükənd  kəndi
82 Bəkirov  İldırım  Mahmud  oğlu Yuxarı  Seyidlər kəndi
83 Kərimov  Həfi  Kərim  oğlu Məmmədqasımlı kəndi
84 Xəlilov  Mehman  Ağabala  oğlu  Şəftəxal  kəndi
85 Aslanov  Zeyqəm  Məhəmməd  oğlu Gödəkqobu  kəndi
86 Ədilov  Əfqan  Maqsud  oğlu Zərdab  rayonu
87 Əhmədov  Əlimərdan  Əli  oğlu Şıxbağı  kəndi
88 Fərəcov  Fərəc  Baxşeyiş  oğlu  İsaqbağı  kəndi
89 Əliyev  Qüdrət  Səfər  oğlu  Bıçaqçı  kəndi
90 Şahmurov  Elşad  Abbasqulu  oğlu Şəftəxal  kəndi
91 Eminov  Fərrux  Əli  oğlu Zərdab  rayonu
92 Ömərov  Osman  Vəli  oğlu Məlikli  kəndi
93 Hüseynov  Həzi  Xalid  oğlu Pərvanlı  kəndi
94 Rəhimov  Etibar  Rəhim  oğlu Bıçaqçı  kəndi
95 Mehtiyev  Səyyad  Abdulhəmid  oğlu Məmmədqasımlı kəndi
96 Həsənov  Elman  Baharəddin  oğlu Əlvənd  kəndi
97 Əzizov  Elman  Ağa  oğlu  Yuxarı  Seyidlər kəndi
98 Məmmədov  Aydın  Cəlil  oğlu Çallı  kəndi
99 Qurbanov  Samir  İslam  oğlu Mehtililər  kəndi
100 Bəkirov  Zahid  Ağahüseyn  oğlu Zərdab  rayonu
101 Abdulov  Xaliq  Maqsud  oğlu Pərvanlı  kəndi
102 Qədirov  Miraslan  Asdan  oğlu Yuxarı  seyidlər  kəndi
103 Qocayev  Elman  Yasin  oğlu Gəlmə  kəndi
104 Hacıyev  Namət  Mədət  oğlu Körpükənd  kəndi
105 Qasımov  Heydər  Zeynal  oğlu Alcanlı  kəndi
106 Rüstəmov  Yaşar  Rüstəm  oğlu Mehtililər  kəndi
107 Köçəriyev  Rahib  Kamal  oğlu Allahqulubağı  kəndi
108 Yunusov  Elsevər  Babalı  oğlu Alcanlı  kəndi
109 İbadov  Zamın  Vaqif  oğlu  Pərvanlı  kəndi
110 Hacıyev  Müşviq  Zabit  oğlu Bıçaqçı  kəndi
111 Əliyev  Mail  Mikayıl  oğlu Otmanoba  kəndi
112 Qocayev  Arif  Əlibaba  oğlu Xanməmmədli kəndi
113 İsaqov  Zakir  Nüsrət  oğlu Təzəkənd  kəndi
114 Sadıqov  Münasib  Mürşüd  oğlu Alıbəyli  kəndi
115 Qasımov  Namiq  Qasım  oğlu Gəndəbil  kəndi
116 Umudov  Miqdar  Məhəmmədiyyə  oğlu Körpükənd  kəndi
117 Qədirov  Mehdi  Ədil  oğlu Otmanoba  kəndi
118 Məmmədov  Məhərrəm  Feyruz  oğlu Cəbrayıl  rayonu.
119 Hüseynov  Bəhruz  Şiraslan  oğlu Alıbəyli  kəndi
120 Məmmədov  Haqverdi  Fəxrəddin  oğlu Yuxarı  Seyidlər kəndi
121 Cəfərov   Vahid  Səfər  oğlu Zərdab  rayonu
122 Rəhimov  Mehdi  Naməddin  oğlu Xasa  kəndi
123 İbrahimov  Seyran  İbrahim  oğlu Bəyimli  qəsəbəsi

 

Qeyd: siyahı bir neçə il öncə hazırlanıb.

Share.

About Author

Leave A Reply